Shenzhen SMTfly Electronic Equipment Manufactory Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : ChuangWei
Model Number : SMTfly-LJ330B
Certification : CE / FCC
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1 Set
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union
Supply Ability : 75 Sets/Month
Delivery Time : 10 days
Packaging Details : plywood case
Name : Laser PCB Depanelizer
Color : Customized
Power : AC220V
Warranty : 1 year
Operation System : Window 7
PCB thickness : <5mm
Weight : 1500KG
Contact Now
PCB Laser Depaneling Separator 0.02 Precision 335mm
Features:
1.Dual working tables can be used alternately to increase the production capacity significantly.
3. High cutting precision and less black carbonization.
5. Automatic real-time focusing to ensure cutting at the focal point.
6. Compact model, easy to transport and install.
Specification:
Specification
Cutting accuracy of the whole machine: 0.03mm humidity: <60%
size of processed products: 330*330mm/330*670 floor loading: 1500kgf/m2
moving speed of the platform:300mm/s human-computer operation and data storage:industrial computer
processing speed of the vibration mirror: ≤50000mm/s size of the host computer: 1250*1300*1600 (L X H X D)mm
minimum processing line width : 0.002mm Machine Weight: 1500 Kg
positioning accuracy of the platform: 0.003mm Equipment Source: AC220/3KW
operation interface: Chinese/English interface operating system: Windows7
repeatability of the platform: 0.003mm processing picture file: Gerber或DXF
ambient temperature: 20±2℃ dust collector: 1.5KW
power supply of the dust collector: AC 220V 50/60Hz dust collector weight: 85Kg